Renowacja drzwi, schodów Poznań

Reprezentuje firmę ZPHU RENMEBEL Poznań. Jesteśmy specjalistyczną firmą zajmującą się...

Reprezentuje firmę ZPHU RENMEBEL Poznań. Jesteśmy specjalistyczną firmą zajmującą się renowacjami drzwi, schodów drewnianych w starych kamienicach. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w rekonstrukcjach schodów drewnianych zabytkowych . Nasze bieżące realizacje można obejrzeć pod adresem: (***) -realizacje Proponujemy współpracę w zakresie przywracania dawnej świetności klatkom schodowym w Waszych Kamienicach.
Zapraszam do skorzystania z naszych usług

1 referencji - ocena 5/5 - ostatnia

  • Potwierdzona przez Remontuj.pl

    "Pan Pieczyński wykonał robotę najlepiej ze wszystkich fachowców (jedynie elektryk, który wykonywał instalacje, może się z nim równać). Praca zlecona przeze mnie była szczególnie wymagająca z uwagi na bardzo krzywe ściany w moim domu (gliniane), znaczną ilość zaokrągleń i niespoziomowane podłogi na piętrze. Uważam, że firmę Renmebel można nazwać... zakładem zegarmistrzowskim :) Pozdrawiam"

Trwa ładowanie…

Referencje

  • Potwierdzona przez Remontuj.pl

    "Pan Pieczyński wykonał robotę najlepiej ze wszystkich fachowców (jedynie elektryk, który wykonywał instalacje, może się z nim równać). Praca zlecona przeze mnie była szczególnie wymagająca z uwagi na bardzo krzywe ściany w moim domu (gliniane), znaczną ilość zaokrągleń i niespoziomowane podłogi na piętrze. Uważam, że firmę Renmebel można nazwać... zakładem zegarmistrzowskim :) Pozdrawiam"

Pytania i odpowiedzi

  • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

    Aktualnie realizowane zlecenia zobacz na mojej stronie internetowej RENMEBEL aktualne realizacje zleceń.

  • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

    Najbardziej satysfakcjonującym w mojej pracy jest uśmiech zadowolonego Klienta powracającego po latach, polecającego moje usługi znajomym. Bardzo mnie cieszy gdy Klienci wystawiają pozytywną opinię o naszej firmie.

  • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

    Poradziłbym zapytać o rekomendacje, o przedstawienie wykonanych prac, posiadane szkolenia i certyfikaty. Jeżeli to możliwe odwiedzenie jej w trakcie wykonywania zadań u innego klienta. .

  • Jeśli byłbyś(byłabyś) klientem, to co chciałbyś (chciałabyś) wiedzieć o Twojej profesji?

    Po pierwsze - rekomendacje

    Wybierając firmę parkieciarską, musimy przede wszystkim sprawdzić, jaką cieszy się ona opinią w branży i wśród klientów. Możemy popytać o nią sprzedawców w punktach sprzedaży parkietu lub architektów przygotowujących projekty wnętrz. Bardziej dociekliwi inwestorzy mogą dotrzeć także do rzeczoznawców albo stowarzyszeń parkieciarskich.
    Jeżeli byłbym klientem przeczytał bym informację o wyborze np: parkieciarza pod adresem np: (***)

  • Co powinien przemyśleć klient zanim zatrudni osobę o Twojej profesji?

    Czy wybrać najtańszego fachowca?. Zazwyczaj najniższa cena nie idzie w parze z fachowością i dobrą jakością (dobremu fachowcowi trzeba zapłacić stosownie do jego umiejętności, materiały dobrej jakości też nie są najtańsze). Najdroższa firma niestety też nie zawsze gwarantuje usługi najwyższego lotu.
















  • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

    Moje usługi wyróżniają się szczególnym profesjonalizmem, który polega na nie przesadnej wierze we własne umiejętności oraz ograniczonemu zaufaniu to co piszą producenci. Podstawą mojego działania jest: Szacunek dla każdego klienta, wieloletnia praktyka oraz ciągłe uzupełnianie posiadanej wiedzy.

  • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

    Najczęściej klienci pytają o jakość stosowanych materiałów, gdzie mogą zobaczyć nasze realizacje, termin gwarancji, sposób i kolejność wykonywania prac, sposób pielęgnacji i konserwacji montowanych podłóg. Odpowiadam zgodnie z posiadaną wiedzą (staram się zawsze być na bieżąco z najnowszymi trendami i nowościami w branży podłogowej)

  • Co chciałbyś aby klienci wiedzieli o Twojej profesji?

    Jak wybrać parkieciarza

    Wybór parkieciarza wcale nie jest łatwym zadaniem. Od jego umiejętności, solidności, sprzętu i użytych materiałów zależy zarówno efekt wizualny naszej podłogi jak i jej walory techniczne. Wybierając parkieciarza należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Zdecydowanie najgorszym podejściem jest wybór fachowca w oparciu o cenę usługi. Niska cena zwykle nie idzie w parze z jakością, ale tez nie ulegajmy złudzeniu że wysoka cena załatwi sprawę. Wybierając parkieciarza dobrze jest oprzeć się na rekomendacjach np. punktów sprzedaży parkietu, architektów, rzeczoznawców czy stowarzyszeń parkieciarskich lub po prostu znajomych. Warto tez zobaczyć jakieś obiekty wykonywane wcześniej przez danego fachowca. Wizualnie powinniśmy ocenić czy powierzchnia podłogi jest równo wyszlifowana i wylakierowana, czy na lakierze nie ma zbyt wiele zanieczyszczeń, czy listwy są dokładnie docięte i dopasowane. Należy również spytać właścicieli czy fachowcy byli terminowi, czy solidnie zabezpieczyli sąsiadujące z parkietem powierzchnie np. tarakote / gres, czy wykonywali swoje prace ze starannością tak aby nie uszkodzić ścian, futryn i drzwi, oraz czy pozostawili porządek po wykonanej pracy. Uzyskanie dobrego efektu wizualnego nie jest możliwe bez posiadania przez wykonawcę wysokiej jakości maszyn, użycia profesjonalnej chemii, oraz przede wszystkim od jego wiedzy i doświadczenia.

    Sprzęt:
    Dosyć trudno jest laikowi ocenić czy parkieciarz dysponuje dobrym sprzętem, ale szansa ze tak jest zwiększa się, gdy wiemy ze jest to niezbyt stary sprzęt renomowanych zachodnich producentów, a ponadto dobrze utrzymany. Oczywiście musi to być sprzęt tzw. bezpyłowy, ale to zgodnie twierdzą wszyscy wykonawcy. Lepsze maszyny oprócz worków odpylających mają nawet odkurzacze. Worki odpylające nie mogą być dziurawe i poniszczone, a ogólny wygląd maszyn świadczy pośrednio o wykonawcy. Maszyny powinny być zwyczajnie względnie czyste a drobne narzędzia w przyzwoitych skrzynkach bądź torbach a nie przysłowiowych "plastikowych reklamówkach". Każdy fachowiec powinien posiadać w swoim arsenale następujące narzędzia: cykliniarka, maszyna do polerowania parkietu, maszyna do szlifowania rantów, odkurzacz przemysłowy jest to absolutne minimum konieczne do odpowiedniego wykonania pracy które zwykle wzbogacone jest o różnego rodzaju drobne elektronarzędzia i inne dodatki.

    Dobre ekipy są zwykle również odpowiednio ubrane w jednorodne i względnie czyste kombinezony, szczególnie te używane na etapie lakierowania podłogi, gdyż mogą one być dodatkowym źródłem zanieczyszczeń powierzchni lakierowanej.

    Wiedza i doświadczenie
    Przyzwoici fachowcy podnoszą swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach firm chemicznych, stowarzyszeń parkieciarskich jak również producentów i dystrybutorów parkietów.

    Produkty chemiczne jak i techniki pracy i aplikacji oraz same materiały parkieciarskie zmieniły się w ostatniej dekadzie dosyć zasadniczo. Jeśli chodzi o chemię to w miejsce subitów, wodnych klejów, nitrocelulozowych szpachli, oraz chemoutwardzalnych lakierów weszły nowoczesne głęboko penetrujące grunty, poliuretanowe kleje i wodne oraz akrylowe poliuretanowe lakiery, a także nowoczesne środki pielęgnujące. Dobry fachowiec powinien doradzić nam jakie produkty chemiczne powinniśmy dobrać, jaki sposób układania i dylatacji jest najodpowiedniejszy oraz wyjaśnić również sposób pielęgnacji podczas późniejszego użytkowania. Dobór chemii zależy w zasadniczej mierze od rodzaju podłoża (wilgotność i wytrzymałość) i od rodzaju parkietu (typ, rozmiar oraz parametry drewna). W niektórych ekipach obowiązuje dosyć ścisła specjalizacja która daje szanse na wyższą jakość wykonywanej usługi. Jedni z pracowników specjalizują się np. w szlifowaniu a inni w lakierowaniu. Nie jest to jednak warunkiem dobrej jakości, a z pewnością ważniejsze jest to aby szef ekipy osobiście nadzorował prace przynajmniej w kluczowych momentach takich jak rozpoczęcie przyklejania czy lakierowania podłogi i oczywiście odbiór poszczególnych etapów prac.

    Dobry parkieciarz z pewnością powinien:
    - dokonać wizji lokalnej przed podaniem ceny usługi oraz dokładnie wyjaśnić przewidywany zakres prac i ich koszty (sporządzić kosztorys)
    - ocenić parametry podłoża (wilgotność, równość wytrzymałość), zrobić wywiad dot. konstrukcji podłoża, przebiegu i izolacji instalacji ogrzewania i cwu, sprawdzić informacje w dzienniku budowy lub u kier. budowy,
    - przedyskutować i doradzić sposób układania parkietu (kierunek, dylatacje) oraz rodzaj wykończenia i odpowiednią do niego chemię,
    - sprawdzić jakość i parametry parkietu a także powietrza (wilgotność, tolerancje, selekcja itd)
    - sporządzić protokół odbioru podłoża i materiału przed rozpoczęciem montażu
    - posiadać i wykorzystywać sprzęt do pomiaru wilgotności podłoża oraz drewna (CM-ka do betonu oraz wilgotnośiomierz do drewna)
    - uprzątnąć pomieszczenia po wykonaniu prac
    - poinformować o optymalnych warunkach użytkowania podłogi drewnianej które w znacznym stopniu zwiekszą jej żywotność i ograniczą jej zużycie.

    Bez cienia przesady można powiedzieć że od spełnienia powyższych sugestii w dużej mierze zależy wygląd i jakość naszej przyszłej podłogi.

    Piotr Lisowski

  • W jaki sposób zdecydowałeś(aś) się podjąć pracę w swojej profesji?

    Pracę jako parkieciarz zaczynałem przed 25 laty od montażu desek podłogowych na legar oraz parkietów na subit w swoim domu jako amator w/g książki ZRÓB TO SAM którą otrzymałem na prezent ślubny. Wciągnęło mnie to mocno i kręci do dzisiaj.

  • Opowiedz o ostatnio wykonywanym zleceniu, z którego jesteś najbardziej dumny(dumna).

    Jestem zadowolony ze wszystkich wykonanych przeze mnie zleceń. Największą moją dumą są pozytywne opinie zadowolonych klientów. Pochwała to wspaniałe i nieskomplikowane narzędzie umożliwiające przekazywanie Innym uznania dla ich pracy, działań i postaw. Badania jednoznacznie wykazują, że zadowolony klient opowie o swoim zadowoleniu z transakcji średnio trzem osobom, natomiast klient niezadowolony o swoim niezadowoleniu opowie co najmniej ośmiu osobom!.