MANIADEKOROWANIA MAGDALENA RAPIEJ

W naszej ofercie znajdziecie Państwo projekty wnętrz mieszkalnych, apartamentów i domów...

W naszej ofercie znajdziecie Państwo projekty wnętrz mieszkalnych, apartamentów i domów jednorodzinnych, sklepy i salony sprzedaży, miejsca usługowo-handlowe, obiekty rekreacyjne, sale konferencyjne. Dobór materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia wnętrz. Na życzenie zajmuję się także zamawianiem materiałów i nadzorem nad ich transportem. Przygotowywanie kosztorysów i harmonogramów prac na inwestycjach. Nadzory autorskie nad inwestycjami, stylizacje, aranżacje i dekoracje poszczególnych przestrzeni – salonów, sypialni, kuchni, łazienek, spiżarni oraz garderób. Projektowanie wnętrz on-line.

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

  • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

    Projekt kompleksowy całego domu o powierzchni 420 m2 , projekt nowoczesnej elewacji do indywidualnego projektu, projekt kompleksowy salonu kosmetycznego o powierzchni 180 m2, projekty mniejszych mieszkań jak i pojedynczych pomieszczeń.
    Projekt kompleksowy zawiera dokumentację dla wykonawców i szczegółowe informacje na temat materiałów i wyposażenia.
    Rozpoczynamy stworzeniem 2 rzutów 2D spośród których wybieramy jeden najbardziej odpowiedni i na nim opracowujemy wizualizacje 3D.
    W tej części projektu aranżujemy przestrzeń i dobieramy wszystkie materiały i wyposażenie. W ramach tego etapu przysługują dwie korekty.
    Na podstawie wszystkich zebranych informacji, przemyśleń i ustaleń wprowadzamy korekty do wnętrza. Po wizualizacjach z poprawkami mamy jeszcze możliwość 2 korekt nie powodujących zmian w układzie mebli, elektryki i rozmieszczeniu punktów wod-kan.
    Po akceptacji wizualizacji przygotowujemy szczegółowe informacje na temat materiałów i wyposażenia oraz dokumentację techniczną, dzięki której poszczególni wykonawcy będą mogli dokładnie odwzorować przygotowany projekt wnętrza.
    Rozrysowany projekt w postaci dokumentacji technicznej dla wszystkich wykonawców, zawiera :
    • rozrys ścian, sufitów i podłóg, okładzin ściennych, zabudowy GK
    • rozrys elementów kamiennych
    • rozrys punktów hydraulicznych i elektrycznych
    • rozrysy montażowe łazienek z kładami ścian
    • rozrys stolarki meblowej jak zabudowy kuchennej, zabudowy szaf i mebli projektowanych
    • od 5 do 10 wizualizacji każdego pomieszczenia (model 3D)
    • zestawienie materiałów wykończeniowych i umeblowania ruchomego (sofy, lampy, obrazy itp.) (linki do sklepów)

  • Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

    Mission Impossible – może zabrzmi to zbyt patetycznie, ale projektowanie wnętrz to trochę taka mała misja, wiesz, że robisz coś ważnego i potrzebnego drugiemu człowiekowi zyskując przy tym spełnienie i czując coś w rodzaju odpowiedzialności. Nie odtwarzam, a kreuję – każdy projekt to osobna historia pisana całkiem na nowo, ale fakt faktem ciężko obecnie zrobić coś, co zaskoczy swoją niespotykaną kompozycją czy formą. Pracuję na „żywym organizmie” – inwestorowi nie zamydlisz mu oczu, nie zrobisz wizualizacji bez wcześniejszej rozmowy. Każdy projekt jest wyjątkowy, bo dopasowany do osobowości właściciela i zgodny z jego osobistymi kryteriami, ale jednocześnie spójny z moją własną stylistyką.

  • Co poradziłbyś osobie szukającej osoby o Twoich umiejętnościach?

    Wykończenie wnętrza czy przeprowadzenie remontu na własną rękę jest możliwe, lecz pod wieloma względami bywa kłopotliwe. Na szczęście są od tego specjaliści którzy sprawią, że nie tylko wyjdziemy z tego trudnego okresu bez szwanku, ale też z ogromną korzyścią w postaci dobrze zaaranżowanego i funkcjonalnego mieszkania oraz zaoszczędzonych pieniędzy, czasu i nerwów. Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom płynącym ze współpracy z projektantem wnętrz.

  • Jakie pytania powinien zadać klient, aby znaleźć odpowiednią osobę z Twojej profesji?

    Każda współpraca projektanta wnętrz z klientem zaczyna się od dokładnego wywiadu, w którym projektant pyta nie tylko o gust klienta, ulubione style czy kolory, ale też o styl życia, rodzinę, a nawet plany na przyszłość. Inną aranżację przygotowuje się dla singla nie planującego zakładania rodziny, inną dla młodego małżeństwa, które planuje potomstwo, a jeszcze inną dla rodziny z dziećmi. Przed rozpoczęciem projektowania, architekt poznaje zainteresowania oraz upodobania przyszłego mieszkańca. Jeżeli jest to dusza towarzystwa, która lubi urządzać spotkania z przyjaciółmi u siebie w domu, warto pomyśleć o dużej wygodnej kanapie, dodatkowych fotelach, pufach i dużej ławie. Jeżeli projektujemy dla osoby, której pasją jest gotowanie czy pieczenie, warto przewidzieć piekarnik zainstalowany w wysokiej zabudowie, który przy intensywnym korzystaniu będzie najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Bardzo ważnym elementem w takim mieszkaniu byłby też duży stół, przy którym goście i domownicy mogliby cieszyć się wspólnymi posiłkami. Osobie zabieganej, często jedzącej poza domem zamiast stołu wystarczy wystający z zabudowy kuchni blat z krzesłem.

    W mieszkaniu dla studenta powinno znaleźć się duże, dobrze doświetlone biurko. Dla miłośnika literatury – stylowa biblioteczka oraz wygodny fotel z dobrym oświetleniem do czytania, a wielbiciela muzyki najbardziej ucieszy dobrze zaaranżowane miejsce na kolekcję płyt winylowych. To tylko kilka przykładów tego, jak bardzo wnętrze może się różnić w zależności od tego dla kogo jest projektowane. Decydując się na współpracę z projektantem wnętrz mamy pewność, że efektem końcowym będzie mieszkanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

    Po drugie: funkcjonalność

    Dzięki przygotowaniu aranżacji przez doświadczonego projektanta możemy mieć pewność, że nasze wnętrze będzie odpowiednio doświetlone, sprzęty w kuchni uzyskają funkcjonalny rozkład, projektant w profesjonalny sposób pomoże też rozmieścić gniazdka i włączniki światła na odpowiedniej wysokości, a wszystkie przedmioty codziennego użytku zyskają starannie przemyślane miejsce. Mieszkanie będzie funkcjonalne, a jednocześnie będzie odpowiadało walorom estetycznym klienta.

    Po trzecie: nowoczesność

    Architekt wnętrz uważnie śledzi wciąż zmieniające się trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz. Czyta artykuły branżowe, uczestniczy w najbardziej liczących się w branży konferencjach, targach oraz wystawach. Dodatkowo, profesjonalny projektant ma doświadczenie w stałej współpracy z wykonawcami. To wszystko sprawia, że projektant wnętrz ma szeroką wiedzę oraz niezbędne kompetencje do stworzenia projektu perfekcyjnie dopasowanego do oczekiwań i stylu życia przyszłych lokatorów.

    Po czwarte: oszczędność czasu

    Dobra znajomość rynku artykułów wnętrzarskich jaką ma zawodowy projektant to kolejny ważny atut, który przemawia za zleceniem projektu wnętrza profesjonaliście. Jeżeli klient chce uczestniczyć w wyborze mebli czy dodatków, może mieć pewność, że projektant nie zaprowadzi go do sklepów, które nie spełniają jego oczekiwań, tylko wybierze te, które odpowiadają jego gustowi oraz budżetowi. Można natomiast całkowicie zlecić architektowi dobór mebli i dodatków, samemu nie wychodząc z domu. To samo tyczy się też nadzorów budowlanych. Projektant wnętrz w ramach swoich usług osobiście nadzoruje wykonawców, czuwając nad tym, by projekt był realizowany starannie oraz zgodnie z planem.

    Po piąte: oszczędność pieniędzy

    Oczywiście współpraca z architektem wnętrz kosztuje. Warto jednak wziąć pod uwagę, że projektanci mają dużą wiedzę na temat cen na rynku, wiedzą gdzie można kupić dany produkt taniej, nie tracąc przy tym na jakości. Ponadto projektanci często ze względu na znajomości ze sprzedawcami mogą poprosić o zniżki dla swoich klientów, dzięki temu klient nie przepłaci zamawiając zbyt dużą ilość płytek czy paneli. Przygotowanie aranżacji przez eksperta to także gwarancja, że ilość zamówionych materiałów będzie dokładnie odpowiadała zapotrzebowaniu. Dlatego współpraca z projektantem to inwestycja, która szybko się zwróci.

    Po szóste: wygoda

    Zamiast setek adresów mailowych do sklepów, firm czy fachowców, jest jeden – do projektanta. To on czuwa nad logistyką zamówień, wie ile czasu czeka się na poszczególne elementy wyposażenia wnętrz, a w związku z tym może efektywnie zaplanować proces wykonania zamówienia. To architekt wnętrz wykonuje telefony, wysyła maile, odbywa spotkania. Dzięki temu minimalizujemy konieczność osobistego dopilnowania organizacyjnej strony projektu oraz koordynacji jego efektywnego, dokładnego i starannego przełożenia na wykonanie. Zaoszczędzony dzięki temu czas możemy przeznaczyć na to, co najbardziej lubimy ????

    Po siódme: spokój

    Wszystkie wymienione tutaj punkty mają jeden wspólny mianownik, jakim jest zmniejszenie stresu związanego z wykończeniem mieszkania lub domu. Zatem zdecydowanie warto przemyśleć współpracę z projektantem wnętrz. W końcu sprawnie zorganizowany proces zaprojektowania i wykończenia domu lub mieszkania, który jednocześnie pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu, pozwoli nam uzyskać nie tylko wnętrze perfekcyjnie dopasowane do naszych potrzeb i gustu, ale również pozostawi wyłącznie dobre wspomnienia związane z jego aranżacją ????

  • Czym wyróżniają się Twoje usługi na tle usług świadczonych przez inne osoby?

    Projektowanie i aranżacja wnętrz to proces bardzo złożony i czasochłonny. Podzielenie go na etapy sprzyja uporządkowaniu prac, a także terminowości oraz utrzymaniu wysokiej jakości usługi. Dzięki konsultacjom przeprowadzanym na bieżąco przy każdym z etapów, masz możliwość przedyskutowania każdego z zastosowanych rozwiązań i upewnienia się, co do słuszności dokonanych wyborów. Projekt powstaje w oparciu o Twoje wytyczne i przekazane inspiracje oraz moją wiedzę i pomysły Dążąc do uzyskania punktu wspólnego – Twoich oczekiwań i mojej wizji, pracuję nad osiągnięciem oczekiwanego efektu finalnego – wnętrza o indywidualnym charakterze. To najdłuższa i najważniejsza faza projektowania wnętrz.Ostatnim etapem projektu jest przygotowanie rysunków wykonawczych (nie dotyczy projektu koncepcyjnego) – czyli zestawu „technicznych wytycznych” w formie rysunków 2D, a także specyfikację wyposażenia. Stanowią one kompletny zestaw potrzebny wykonawcom – stolarzowi, ekipie remontowej, czy innym fachowcom – do zrealizowania projektu. Rysunki wykonywane są z największą starannością – tak, by mieć pewność, że wszystkie elementy zostaną wykonane tak, jak zaplanowano. Specyfikacja wyposażenia jest nieocenioną pomocą przy realizacji projektu wnętrza – pomaga zapanować nad budżetem, zaplanować wydatki i wybrać konkretne materiały w odpowiednich ilościach. Jeżeli ponadto interesuje Cię rozszerzenie projektu wnętrz o nadzór autorski (cykliczne wizyty na budowie w celu weryfikacji postępu prac i zgodności z projektem) – zapytaj o wycenę projektu z nadzorem.

  • Jakie pytania klienci zadają Ci najczęściej? Co odpowiadasz?

    Kiedy najlepiej zgłosić się po projekt ?
    Jeśli budujesz dom skontaktuj się z nami 3-6 msc przed planowanym rozpoczęciem prac budowlanych. Musimy zarezerwować dla Ciebie czas w harmonogramie i przygotować na czas projekt funkcjonalny z punktami hydraulicznymi. Taki projekt będzie Ci potrzebny przed wylaniem płyty fundamentowej. Jeśli kupiłeś mieszkanie zgłoś się 2 msc przed planowanym terminem oddania zmian lokatorskich deweloperowi. Przygotujemy dla Ciebie układ funkcjonalny ze zmianami które dostarczysz deweloperowi.

    Co trzeba przesłać aby dostać wycenę projektu?
    Rzut wnętrza wraz z podstawowymi wymiarami lub informacja o metrażu.
    Informacja dotycząca wyboru projektu ( on-line, koncepcyjny, kompleksowy).
    Kilka inspiracji preferowanej stylistyki wnętrza.

    Ile mam w umowie korekt do projektu?
    Projekt koncepcyjny - 3 korekty.
    Projekt kompleksowy- 4 korekty.

    Czy muszę zlecać wszystkie pomieszczenia do projektowania ?
    Oczywiście, że nie. W naszej pracowni możesz zaprojektować pojedyncze pomieszczenie.
    Pamiętaj jednak, że cena projektu pomieszczenia jest zależna od typu zlecanej powierzchni. Np kuchnia i łazienka mają wyższą cenę projektu niż pozostałe pomieszczenia.
    Projekt kompleksowy łazienki - 1500 zł brutto
    Projekt kompleksowy kuchni - 2500 zł brutto
    Projekt pokoju do 13 m (***) zł brutto
    Pozostałe pomieszczenia 150 zł/m2 brutto

    Czy przy projekcie mogę wybrać pomieszczenia do projektu koncepcyjnego a inne do projektu kompleksowego ?
    Tak oczywiście. Projekt koncepcyjny jest jedynie pokazaniem pomysłu na przestrzeń, nie zawiera żadnych wymiarów, rozwiązań technologicznych i materiałowych.

    Mam projekt i co dalej?
    Teraz najtrudniejsza część czyli realizacja. Nasi klienci, którzy nie decydują się na nadzór po stronie pracowni powinni wizytować inwestycję i sprawdzać czy wszystkie prace są zgodne z projektem. Możesz też nam zlecić nadzór abyśmy odciążyli Cię w tworzeniu harmonogramu, kontaktach z wykonawcami i sprawdzali poszczególne etapy realizacji.

    Co jeśli projekt nam się nie podoba?
    Projekt wnętrza jest sztuką aranżacji, a więc istnieje ryzyko, że projekt Ci się nie spodoba. Taka sytuacja jest niezwykle rzadka i jeśli ma miejsce najczęściej to wynika z nieprecyzyjnej komunikacji. Minimalizujemy ryzyko dla takiej sytuacji. Dlatego przed przystąpieniem do prac przeprowadzimy z Tobą szczegółową ankietę projektową i poprosimy Cię o wskazanie nam inspiracji, które najbardziej Ci się spodobały stylistyką i kolorystyką.

  • Jeśli cennik Twoich usług jest skomplikowany, opisz go tutaj.

    Projekt Koncepcyjny ( 80 zł/m2 )

    Bazą do projektowania jest projekt funkcjonalny, ale może też być świetnym rozwiązaniem dla osób, które są jeszcze przed budową swojego domu lub mieszkania i nie planują na razie pełnego projektu. Projekt ten rozszerzony o zmiany umożliwi dostarczenie deweloperowi lub ekipie budowlanej rysunków z układem ścian, lokalizacją punktów hydraulicznych i elektrycznych (bez rozmieszczenia gniazdek i włączników).

    Ustalenie oczekiwań i potrzeb związanych z projektem

    Rozpoczęcie prac projektowych poprzedzone jest spotkaniem z inwestorem. Badamy potrzeby inwestora, ustalamy styl, kolorystkę, klimat, budżet i terminarz prac, a także poznajemy Twój gust i upodobania estetyczne. Przy okazji pierwszego spotkania przeprowadzamy z Tobą analizę dotyczącą zarówno kwestii funkcjonalnych, jak i estetycznych projektowanych wnętrz. Dużą pomocą mogą okazać się przygotowane przez Ciebie zdjęcia inspiracyjne, które określają styl i kolorystykę wnętrza, jaka się Tobie podoba.

    Inwentaryzacja Inwestycji

    Po zapoznaniu się z potrzebami i wymaganiami klienta przechodzimy do szczegółowego wymiarowania inwestycji. W tej fazie pobieramy wszystkie wymiary ze stanu istniejącego w tym ogólne wysokości, szerokości, jak i punkty hydrauliczne, elektryczne i wentylacyjne. Przystępujemy również do dokumentacji fotograficznej. Jeśli budynek nie jest jeszcze postawiony, projekt wykonujemy z rzutów architektonicznych/deweloperskich. Do inwentaryzacji wracamy po postawieniu ścian wewnętrznych w inwestycji.

    Układ Funkcjonalny

    Kolejną fazą projektu jest przedstawienie Tobie różnych możliwości co do zagospodarowania przestrzeni, usytuowania ścian i sprzętów i mebli. Przedstawiamy 2 rzuty 2D, optymalnie dostosowane do Twoich potrzeb i wymagań, spośród których wybieramy jeden najbardziej odpowiedni i na nim opracowujemy wizualizacje 3D.

    W tej części projektu aranżujemy przestrzeń Twojego domu lub mieszkania. Tu dobieramy wszystkie materiały i wyposażenie. Na tym etapie zobaczysz na wizualizacjach wnętrza inwestycji.

    W ramach tego etapu przysługują dwie korekty.

    * Projekt ten stanowi koncepcję wnętrzarską, dającą pogląd na ogólny klimat wnętrza. Nie zawiera wymiarów i rozwiązań technologicznych. Dla osiągnięcia zamierzonego efektu przy realizacji zaleca się wybór Projektu Kompleksowego.

    Wizualizacja 3D Z Aranżacją

    Akceptacja układu funkcjonalnego pozwala na rozpoczęcie prac nad wizualizacją 3D. Na podstawie wszystkich zebranych informacji, przemyśleń i ustaleń projektujemy i aranżujemy wnętrza. Efekt końcowy przekazywany jest klientowi do oceny i w razie potrzeby dopracowywany i korygowany na podstawie wspólnych rozmów i przemyśleń klienta.

    W ramach tego etapu przysługuje jedna korekta, każda następna jest odpłatna w wysokości 250 zł brutto za pomieszczenie.

    Po akceptacji wizualizacji 3D rozrysowujemy cały projekt w postaci dokumentacji zawierającej :

    rozrys ścian, sufitów i podłóg, okładzin ściennych ( kłady zwymiarowane )
    rozrys punktów hydraulicznych i elektrycznych ( bez rozmieszczenia gniazdek i włączników)
    aranżacja meblarska (bez zwymiarowania (***) blarskich i wskazania modelu oraz producenta)
    projekt kuchni i łazienki ( zdjęcia poszczególnych (***) blarskich wraz z rozmieszczeniem AGD i el.sanitarnych)
    od 5 do 10 wizualizacji każdego pomieszczenia (model 3D)


    Projekt Kompleksowy (150 zł/m2 )

    Projekt kompleksowy to część zawierająca w sobie Projekt Koncepcyjny rozszerzony o dokumentację i szczegółowe informacje na temat materiałów i wyposażenia.

    W tej części, przygotowujemy dokumentację techniczną, dzięki której poszczególni wykonawcy będą mogli dokładnie odwzorować przygotowany projekt wnętrza. W tej części uzupełniamy także kosztorysy o oferty zbiorowe i wprowadzamy wykonawcę w projekt.

    * Projekt kompleksowy warto uzupełnić o nadzór autorski, celem uniknięcia ewentualnych pomyłek, niezaplanowanych zmian w projekcie.

    Po akceptacji wizualizacji 3D rozrysowujemy cały projekt w postaci dokumentacji technicznej dla wszystkich wykonawców, w tym :

    rozrys ścian, sufitów i podłóg, okładzin ściennych, zabudowy GK, zabudowy kominka
    rozrys elementów kamiennych
    rozrys punktów hydraulicznych i elektrycznych
    rozrysy montażowe łazienek z kładami ścian
    rozrys stolarki meblowej jak zabudowy kuchennej, zabudowy szaf i mebli projektowanych
    od 5 do 10 wizualizacji każdego pomieszczenia (model 3D)
    zestawienie materiałów wykończeniowych i umeblowania ruchomego (sofy, lampy, obrazy itp.) (linki do sklepów)


    Nadzór Autorski ( 300 zł/h)

    Rola projektanta wnętrz nie ogranicza się do projektowania, sukces realizacji polega na szczegółowym sprawdzaniu etapów realizacji i ciągłym kontakcie z wykonawcami. Wszystkich inwestorów gorąco zachęcamy do rozszerzenia projektu o nadzór autorski.

    Możesz wykupić pojedyncze wizyty weryfikacyjne na budowie lub poszerzy je o inne usługi, które odciążą Cię w procesie realizacyjnym. To idealne rozwiązanie dla Ciebie jeśli nie masz czasu zajmować się zakupami, planowaniem harmonogramu prac i wizytowaniem inwestycji.

    Koszt nadzoru to 300 zł/h

    *Jeśli inwestycja znajduje się poza Rzeszowem do wizyt na inwestycji należy doliczyć koszty dojazdów zgodne z naszą kilometrówką.

    10 Ważnych Wizyt Nadzorczych

    By mieć pewność, że realizacja jest zgodna z projektem, a ewentualne omyłki wykonawcy są wychwycone w porę, regularnie odwiedzamy inwestycję. Sprawdzamy poszczególne etapy np.:

    sprawdzenie zgodności lokalizacji, typu i ilości punktów elektrycznych i hydraulicznych
    sprawdzenie zgodności z projektem zabudów i sufitów gipsowo kartonowych, ścian stawianych i wyburzeń
    sprawdzenie przygotowania otworów pod montaż ościeżnic
    sprawdzenie zgodności układu kafli
    sprawdzenie zgodności układu i łączenia posadzek
    sprawdzenie zgodności wykonanych okładzin ściennych
    sprawdzenie lokalizacji i zgodności wykonania prac stolarskich, kierunków otwierania się frontów, wysokości i szerokości zabudów
    sprawdzenie wysokości zawieszanych lamp, obrazów i dekoracji ściennych
    sprawdzenie zgodności prac kamieniarskich, prac stolarza, szklarza
    sprawdzenie estetyki wykonanych prac wykończeniowych
    Raportowanie

    Podsumowanie wszystkich uwag. Dostarczamy Tobie dokumentację zdjęciową z postępów na inwestycji wraz z rozpiską ewentualnych niezgodności lub ustaleń z wykonawcą.

    Spotkania z wykonawcami

    W ramach nadzoru jesteśmy w kontakcie z wykonawcami. Mogą oni do nas na bieżąco dzwonić, zadawać pytania i konsultować z nami projekt. Przy okazji wizyt na inwestycji ustalamy z nimi bieżące kwestie i odpowiadamy na ich pytania.

    Aktualizacje dokumentacji technicznej

    W razie konieczności uzgadniamy możliwości wprowadzenia zmian w projekcie oraz kontrolujemy ich wpływ na inne elementy wnętrza. W przypadku zmian w projekcie aktualizujemy dokumentację wykonawczą.

  • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

    Czy mamy profil na Instagramie i Facebook ?

    Oczywiście:
    h t t p s : / / w w w . i n s t a g r a m . c o m / m a n i a d e k o r o w a n i a . p r o j e k t o w a n i e
    h t t p s : / / w w w . f a c e b o o k . c o m / M a n i a D e k o r o w a n i a

    Znajdziecie tu sporo porad np :

    Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak urządzić mały salon, aby wydawał się większy i bardziej przytulny?
    ???? Wykorzystaj jasne kolory, białe i pastelowe odcienie są doskonałym wyborem
    ???? Dodaj lustra lub elementy odbijające światło jak nowe spieki TRI-D od Paradyża które pomagają rozjaśnić pomieszczenie
    ???? Długie pionowe pasy tworzą świetną iluzję optyczną, powiększając wnętrze
    ???? Wybierz meble które są wielofunkcyjne, takie jak podnóżek czy stolik kawowy służący do przechowywania lub rozkładana sofa, one również mogą pomóc zmaksymalizować przestrzeń
    ???? Minimalizm to klucz, im mniej rzeczy, tym salon będzie wydawał się większy
    Pamiętaj, że najważniejszym aspektem urządzania małego salonu jest tworzenie przestrzeni, która jest funkcjonalna i wygodna dla Ciebie i Twoich gości.
    Szczypta kreatywności i planowania a nawet najmniejszy salon może stać się miejscem, które pokochasz????

  • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

    Czy prowadzimy bloga z poradami ?

    Oczywiście, zapraszamy na naszą stronę : h t t p s : / / w w w . m a n i a d e k o r o w a n i a . p l

    Nowoczesne projektowanie wnętrz - Rozwój technologiczny, zmiany w stylach życia i rosnąca świadomość ekologiczna.

    Trendy w projektowaniu wnętrz

    Salon w stonowanej kolorystyce beży z elementami drzewa i betonu na ścianie.

    Jak zaprojektować wygodny salon?

    Sypialnia małżeńska z garderobą i łazienką czyli MASTER BEDROOM

    Duża, funkcjonalna kuchnia z wyspą .

    Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla dziecka, by był on nie tylko ładny, ale i praktyczny