Cels

Ocieplamy domy, poddasza, hale, dachy oraz wszelkie inne konstrukcje budowlane na terenie całego...

  • Lokalizacja: Suwałki
  • Szczegóły: Mogę dojechać bez wględu na odległość
  • Ostatnio aktywny: 05 wrzesień 2016 15:45

Ocieplamy domy, poddasza, hale, dachy oraz wszelkie inne konstrukcje budowlane na terenie całego kraju. Używamy skutecznej IZOLACJI Icynene, która idealnie sprawdza się przy bezpośrednim natrysku na różnego rodzaju membrany i folie dachowe. Jest niezastąpiona w izolacji poddaszy w bezpośrednim natrysku na deski lub płyty drewnopochodne.

Skuteczna IZOLACJA Icynene to produkt bardzo lekki, ważący około 8kg/m3, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji dachowej. Nasz system również sprawdza się bardzo dobrze jako izolacja akustyczna, jest to bardzo ważne przy dachach z membraną dachową i blachodachówką. Bardzo dobre parametry wygłuszające znacznie redukują hałas pochodzący od blachy, np. przy intensywnych opadach.

Dzięki temu, że pianka ICYNENE LDC-50 podczas natrysku zwiększa swoją objętość kilkunastokrotnie, z łatwością uszczelnimy i wypełnimy przestrzenie przy murłacie lub innych elementach konstrukcyjnych.

Jeżeli chcieliby Państwo poznać więcej szczegółów dotyczących naszej oferty lub umówić się na spotkanie - zapraszam do kontaktu oraz na naszą stronę (***)

Trwa ładowanie…

Pytania i odpowiedzi

  • Wymień kilka ostatnio wykonanych zleceń.

    Wybór dobrej izolacji termicznej domu to decyzja, która nie powinna być bagatelizowana. Wiedzą o tym wszyscy Ci, którzy na pewnym etapie budowy swojego domu musieli wybrać pomiędzy tradycyjnymi a nowoczesnymi rozwiązaniami. Błędna decyzja może kosztować o wiele więcej. Zamiast oszczędności generuje duże koszty ogrzewania i w konsekwencji zmusza inwestora do wykonania termomodernizacji budynku.

    Kiedy w latach dziewiecdziesiątych ubiegłego wieku inwestor z miejscowości Szczebra pod Augustowem budował swój dom mało kto słyszał o ocieplaniu domów pianką poliuretanową. Jego dom został ocieplony wełną, która po kilkunastu latach, pod wpływem grawitacji zaczęła opadać. W konsekwencji utworzyły się bardzo duże luki i mostki termiczne, przez które szczególnie w okresie zimowym mocno odczuwało się podmuchy zimnego wiatru. Okazało się również, że samo wykonanie izolacji z wełny przez majstrów pozostawiało wiele do życzenia, dlatego też dom okazał bardzo zimny. Po zdjęciu elewacji i ocenie stanu izolacji inwestor zdecydowanie powiedział, że ponowne ocieplenie domu wełną nie wchodzi w rachubę. Zdecydował się na wybór izolacji, która będzie przede wszystkim szczelna a jej montaż (aplikacja) przebiegnie szybko, sprawnie i najmniej inwazyjnie dla mieszkańców domu. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania klienta. W ciągu jednego dnia dom zyskał nową, najwyższej jakości izolację pianką poliuretanową marki Icynene. Klient wybrał izolację 15 cm pianki. Odpowiada to izolacyjności średniej klasy wełny o grubości 25-30 cm.

    W ubiegłym roku na termomodernizację swojego poddasza zdecydował się również inwestor z okolic Mrągowa. Jego kilkuletni dom był zaizolowany warstwą 25 cm standardowej wełny. W tym przypadku izolacja nie spełniała wystarczająco swojej funkcji. Inwestor narzekał na uciekające ciepło i rosnące koszty ogrzewania. Po przeanalizowaniu właściwości termoizolacyjnych pianki poliuretanowej inwestor zdecydował się na całkowite usunięcie wełny od zewnętrznej strony dachu i zastąpieniu jej 20 cm pianki. Cała modernizacja trwała jeden dzień począwszy od zdjęcia dachówki, usunięcia wełny, poprzez aplikację piany i przykrycia jej warstwą folii paroprzepuszczalnej.

    Kolejną termomodernizację domu wykonał inwestor z okolic Szczytna. W jego przypadku kuna narobiła wielu szkód w warstwie wełny co spowodowało znaczne obniżenie jej właściwości termoizolacyjnych. Inwestor zdecydował się na całkowite usunięcie wełny poprzez specjalnie do tego celu nawiercone niewielkiej wielkości otwory w płycie G-K. Te same otwory wykorzystano później do natrysku pianki poliuretanowej – materiału nieatrakcyjnego dla gryzoni. Pianka szczelnie wypełniła pustą przestrzeń po wełnie tworząc jednorodną i szczelną warstwę ocieplenia.

    Wszystkie opisane powyżej inwestycje polegały na wymianie starego materiału izolacyjnego na nowy – piankę poliuretanową. W Polsce tylko ok. 10% wszystkich inwestycji to termomodernizacje – zdecydowanie częściej wykonuje się ocieplenia na nowo powstających budynkach mieszkalnych. Najczęściej ociepla się poddasza pianką miękką otwarto-komórkową – ze względu na jej właściwości „oddychające”. Do ociepleń fundamentów, tarasów oraz pomieszczeń gospodarczych stosuje się piankę twardą, zamknięto-komórkową – stanowiącą doskonałą jednorodną hydro i termoizolację.

    Decydując się na wybór metody ocieplenia warto zasięgnąć opinii doświadczonych fachowców oraz porównać realne koszty z nimi związane. Pod uwagę należy wziąć nie tylko cenę samego materiału i koszty wykonania usługi ale również oszacować potencjalne oszczędności na ogrzewaniu. Sama termomodernizacja, jak każdy remont, wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi z koniecznością usunięcia starej izolacji. Taniej jest już w fazie projektowania i budowy domu wybrać dobrą i trwałą metodę ocieplania niż stawać przed koniecznością wymiany jej po kilku latach na inną.

    Pianka Icynene jest jednym z coraz chętniej wybieranych materiałów izolacyjnych. Opisywane inwestycje obsługiwała firma CELS, która jest liderem na rynku Polskim w sprzedaży tej pianki oraz firmą z wieloletnim doświadczeniem. Wielu klientów wybierających właśnie ten rodzaj izolacji zwraca uwagę na bardzo dobre parametry techniczne, 25-letnią gwarancję oraz doskonałą szczelność i paroprzepuszczalność materiału. Pianka poliuretanowa, dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, jest materiałem, który pozytywnie wpływa na podniesienie sprawności energetycznej budynków. Przeprowadzone badania potwierdzają, że zastosowanie pianki może wygenerować do 70% oszczędności na ogrzewaniu w porównaniu do tradycyjnych izolacji. Ekonomia mówi sama za siebie. Ograniczenie strat ciepła w okresie jesienno-zimowym oraz ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się budynku w okresie letnim pozytywnie wpływa na ogólny rozrachunek i sprawia, że pianka jako materiał izolacyjny cieszy się coraz większym zaufaniem wśród świadomych inwestorów.

  • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

    Jak przebiega (kolejne etapy) ocieplenie poddasza natryskiwaną pianką poliuretanową?

    Doradca wraz z ekipą montażową przyjeżdża na inwestycję i sprawdza czy wszystkie prace poprzedzające natrysk tj. montaż wieszaków pod płytę GK, wyprowadzenie instalacji elektrycznych i wentylacyjnych oraz inne prace wcześniej ustalone z inwestorem, zostały wykonane. Jeżeli wszystko jest gotowe można przystąpić do pracy. Ekipa dokładnie zabezpiecza okna, tynki, posadzki przed ewentualnym zabrudzeniem pianką. Jednocześnie, w samochodzie ustawiane są parametry maszyny przygotowującej piankę do natrysku. Natrysk rozpoczynamy od newralgicznych punktów. Pierwszy etap to wykonanie izolacji w okolicach murłaty, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zabezpieczanie tego elementu przed mostkami termicznymi. Dzięki temu mamy pewności, że izolacja dachu szczelnie łączy się z izolacją ścian zewnętrznych. Kolejny etap to natrysk między krokwiami w stronę kalenicy dachu. Przy tych elementach istotne jest to, aby krokwie były również przykryte warstwą izolacji. Zapewnia to dodatkową szczelność przy łączeniach elementów drewnianych. Dzięki temu mamy pewność, że izolacja jest jednorodna i bez szczelin. Po zakończeniu ekipa usuwa folie zabezpieczające i wraz z inwestorem dokonuje odbioru wykonanych prac.

  • Napisz własne pytanie i odpowiedz na nie.

    Czym charakteryzuje się dobra pianka?
    "Najlepsze ceny, najlepszy produkt" - takimi hasłami reklamują się firmy wykonujące izolacje pianką poliuretanową. Okazuje się jednak, że pianka piance nierówna a klienci z roku na rok mają do wyboru coraz więcej materiałów i coraz więcej wykonawców ocieplania pianą. Na rynku polskim są dostępne zarówno pianki naszych rodzimych producentów jak również materiały producentów zagranicznych. Niektórzy z nich cały czas pracują nad ulepszaniem parametrów technicznych swoich produktów - inni natomiast bazują na wieloletnim doświadczeniu i doskonałych opiniach zadowolonych klientów.
    Na co więc zwracać uwagę i którą piankę wybrać? Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każdemu klientowi może zależeć na innych parametrach. Pianki oferowane na naszym rynku różnią się pod wieloma względami, mimo, że na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo.
    Poniżej prezentujemy kilka istotnych różnic:
    1. Przyrost pianki - niektóre pianki mają przyrost maksymalnie 10 cm - inne nawet 25 cm. Ma to znaczenie gdy zależy na na jednorodnej i jednowarstwowej izolacji - bardziej szczelnej.
    2. Palność - każda pianka poliuretanowa jest materiałem palnym - to fakt, ale tylko nieliczne są materiałem samogasnącym, co oznacza, że jeśli źródło ognia nie będzie podtrzymywane to pianka sama zagaśnie i tym samym uniemożliwi rozprzestrzenianie się pożaru
    3. Współczynnik nasiąkliwości - niektóre próbki pianek po położeniu na powierzchnię wody (np. akwarium z wodą) nasiąkają jak gąbka - inne natomiast będą się bardzo długo unosić na powierzchni. Ma to duże znaczenie gdyż izolacja domu powinna być izolacją lekką, paroprzepuszczalną i odprowadzającą wodę a nie gromadzącą ją w sobie.
    4. Bezpieczna dla zdrowia - każda pianka powinna mieć certyfikat bezpieczeństwa i powinna być przebadana, po 48 godzinach nałożeniu nie powinna wydzielać zapachu. Wybierając piankę warto zapytać się o posiadanie takiego certyfikatu.
    5. Warunki do aplikacji pianki - tylko nieliczne pianki można nakładać przy ujemnej temperaturze powietrza (nawet do - 30 stopni C) - Pozostałe można aplikować tylko gdy temp. nie spada poniżej +10 stopni C. Jeśli planujesz więc wykonywać swoją izolację zimą to wybór producentów będzie bardzo ograniczony.
    6. Gwarancja. Wybierając dobry produkt klient ma prawo żądać wieloletniej gwarancji producenta. Taka gwarancja zawiera zapis, że pianka nie zmieni swoich właściwości izolacyjnych przez cały okres obowiązywania.
    To tylko kilka przykładowych różnic. Oczywiście im lepszy produkt tym wyższa cena, chociaż oczywiście w dobie wysokiej konkurencji wykonawcy prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych promocji cenowych. Zanim więc wybierzemy konkretną firmę i konkretny materiał warto dopytać się doradcy o wszelkie parametry techniczne i aktualne rabaty oraz wybrać taki produkt, gdzie stosunek jakości do ceny będzie dla nas zadowalający.